Czarne baterie do łazienki i umywalki

czarna bateria umywalkowaAranżacja łazienki zazwyczaj jest nie lada wyzwaniem. Miejsce to powinno być bowiem nie tylko funkcjonalne, ale także i estetyczne. To w końcu w łazience relaksujemy się po ciężkim dniu i często to właśnie tu możemy poczuć się tak naprawdę sobą.

Ważne jest więc to, by nie tylko wszystkie urządzenie jakie się w niej znajdą były sprawne, ale także i takie które są zgodne z naszym poczuciem piękna. Jednymi z elementów wyposażenia są baterie łazienkowe. Bez wątpienia chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie łazienki właśnie bez nich. Okazuje się, że niekoniecznie musimy zawsze wybierać takie, których powierzchnia będzie chromowana. Coraz większą ilość zwolenników zyskują bowiem baterie łazienkowe czarne!

Czerń kojarzy się nie tylko z elegancją, ale także ekstrawagancją,  powagą a także i odwaga. Bateria łazienkowa czarna może stanowić ozdobę. Może być elementem, który będzie przykuwał wzrok od razu [po wejściu do wnętrza, lub po prostu być częściom stylizacji.

Polecana strona – Szukasz czarnych baterii umywalkowych?

aranżacja z czarną baterią
bateria czarna
bateria do umywalki czarna

Z czym łączyć czarną armaturę łazienkową?

czarna bateriaCzerń jest kolorem, który tak naprawdę pasuje do wszystkiego! Posiadając klasyczną łazienkę z białymi płytkami i białą ceramiką sanitarną możemy z całą pewnością pokusić się o czarne baterie do łazienki. Ten kontrast sprawi, że wnętrze stanie się jeszcze bardziej interesujące. Czarna baterie umywalkowe może być dopełnieniem naturalnych materiałów. Umywalka szklana, drewniana, stalowa czy granitowa w połączeniu z czarną baterią będzie ekstrawaganckim i oryginalnym zestawieniem.

Oczywiście w pierwszej kolejności myśląc o połączeniach kolorystycznych możemy zastanawiać się nad tym czy możliwe jest zestawienie czerni płytek, mebli z bateriami. Oczywiście, że tak! Tak naprawdę ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Posiadając małą łazienkę musimy jednak pamiętać o tym, żeby nie była to czerń matowa, ani żeby nie było jej zbyt dużo. Posiadając czarne meble warto zadbać o to by były one wykończone na wysoki połysk, a umywalka była biała – będzie ją bowiem łatwiej utrzymać w odpowiedniej czystości. Czarne baterie umywalkowe wbrew pozorom wcale nie są trudniejsze podczas czyszczenia i pielęgnacji. Te firm takich jak Deante czy Kohlman cenione są właśnie za to, że nie widać na ich powierzchni osadów z mydła tak jak w przypadku chromowanych powierzchni.

Czarna bateria Deante
czarna bateria kuchenna
czarna bateria podtynkowa

Na co zwracać uwagę podczas wyboru czarnych baterii?


zestaw z czarną baterią
W pierwszej kolejności zapewne będziemy starać dopasować się dany model do stylu w jakim chcemy urządzić naszą łazienkę. Na szczęście dzisiaj baterie w kolorze czarnym posiadają nie tylko nowoczesne bryły, lecz również dostępne są w wersji retro. Czarne baterie retro, są jednymi z tych, które wprowadzane są w wielu rodzajach przez czołowych producentów. Wybierając czarną armaturę powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej design, lecz także kwestie techniczne. Te dobrej jakości będą na ogół wykonane z mosiądzu i będą wyposażone w ceramiczne głowice, które to odpowiedzialne są za ich trwałość.